Барселона постигна трудна победа с 1:0 над Осасуна в среща от 33-тия кръг на Ла Лига. Резервата в този мач Жорди Алба вкара единствения гол в 85-ата минута. Така каталунците вече имат 82 точки в актива си и вече има аванс от 14 пункта на върха пред Реал Мадрид, който гостува по-късно тази вечер на Реал Сосиедад.

В 26-ата минута Френки де Йонг изведе Педри, който се измъкна от защитата на гостите и бе повален от Хорхе Ерандо, което принуди реферът да му покаже директен червен картон.

Десет минути по-късно каталунците останаха без Гави, който получи травма, а на негово място влезе Ансу Фати.

Барселона се възползва от численото си превъзходство и създаде куп положения пред вратата на Осасуна.

Победното попадение падна чак в 85-ата минута, когато резервата Жорди Алба бе точен.

Жирона победи Севиля с 2:0 в мач от Ла Лига

Севиля със сериозна издънка у дома

Каталунците стигнаха до победата, благодарение на головете на Хуанпе и Валентин Кастеланос