Барселона се изравни по точки с лидера Реал (Мадрид), след като надигра трудно третия Хетафе с 2:1 на своя "Камп Ноу". Селекцията на Кике Сетиен се представи добре преди паузата, когато вкара и своите попадения чрез Гризман и Роберто. "Блаугранас" обаче бяха далеч от най-доброто си ниво след паузата, когато с малко повече късмет опонентът им можеше да достигне и до частичен обрат. В 66-ата минута Анхел реализира фантастичен гол за 1:2, а до края само решителните намеси на Марк-Андре тер Щеген съхраниха важния триумф за домакините.

Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха 2:2 в мач от Ла Лига

Зрелищно равенство между Валенсия и Атлетико на "Местая"

Двата тима остават в битката за Топ 4

Двубоят на "Камп Ноу" започна повече от интригуващо, след като в 24-ата минута гостите поведоха чрез Алан Нйиом. Радостта на Хетафе обаче бе кратка, след като реферът Гилермо Куадра преразгледа ситуацията с ВАР и отсъди нарушение в атаката на мадридчани.

Снимка 466941

Източник: EPA/БГНЕС

Барселона успя да поведе в резултата след 33 минути футбол. Лео Меси продължи да раздава голови асистенции, като в днешния мач той подсигури перфектен извеждащ пас за Антоан Гризман, който копна елегантно над плонжиралия Давид Сория.

В 39-ата резултатът беше удвоен, след като Жуниор Фирпо направи поредния си силен пробив по фланга, който завърши с успоредно подаване към намиращия се на далечната греда Сержи Роберто. За него сякаш остана най-лесното и майсторски вкара за 2:0.

Малко преди паузата, Лео Меси можеше сам да сътвори класиката, но негов изстрел с глава беше спасен по фантастичен начин от стража на Хетафе.

Снимка 466942

Селекцията на Пако Бордалас се върна в мача с настъпването на 66-ата минута. Исканият от "блаугранас" - Анхел направи възможно най-добрата си реклама, след като получи отлично центриране от Хайме Мата и вклинил се между Пике и Умтити, директно от въздуха засече неспасяемо в мрежата на Тер Щеген.

Случилото се даде сериозно самочувствие за Хетафе като гостите можеха да достигнат до изравняването малко след това. Анхел засече ново центриране, но този път от фаул. Насочването му не беше силно, но пък срещна тялото на футболист на Барса и можеше да подлъже фатално Тер Щеген. Германецът обаче изби с една ръка, а след това стори това още веднъж, за да попречи на опитващия се да довкара коженото кълбо Хайме Мата.

Баското дерби Ейбар - Реал Сосиедад може да бъде отложено заради пожар

Днес футболната федерация на Испания ще вземе решение по казуса

Оттам насетне Барселона можеше да си "затвори" мача с трети гол, но големият длъжник беше Антоан Гризман, който на два пъти пропиля много изгодни възможности. В крайна сметка те не се оказаха фатални и така каталунците постигнаха своя 16-ти успех от началото на кампанията.

Снимка 466944

В следващия кръг Барса има лесно домакинство на Ейбар. Хетафе приема на свой терен Севиля.

БАРСЕЛОНА - ХЕТАФЕ 2:1

1:0 Гризман (33"), 2:0 Роберто (39"), 2:1 Анхел (66")