Отборът на Барселона записа пета поредна победа и стартира 2019 година в първенството в Примера дивисион с успех 2:1 над Хетафе като гост. Точни за трите точки бяха Лионел Меси и Луис Суарес. За домакините пък се разписа Хайме Мата.

Хетафе - Барселона, 1:2 (Развой на срещата по минути)

Каталунците се поздравиха с пета поредна победа

Срещата стартира с отменено попадение за домакините, което бе реализирано от Хайме Мата. Голът му обаче не беше зачетен заради извършено нарушение, което реферът видя още в реално време и не поиска намесата на ВАР в случая.

В 20-ата минута, каталунците откриха резултата. Артур центрира към наказателното поле, където защитник на Хетафе пробва да изчисти, но на скорост към наказателното поле вече навлизаше Лионел Меси, който успя да преодолее вратаря, след което стреля от малък ъгъл, изпращайки топката в празната врата - 1:0.

Шест минути по-късно, Жерар Пике получи много хубаво подаване в наказателното поле и без да се бави веднага стреля към вратата. Давид Сориа обаче внимаваше и отрази по перфектен начин създалата се опасност пред него, избивайки в ъглов удар.

Снимка 398619

В 39-ата минута, Луис Суарес удвои преднината на каталунците, след като достигна до топката непосредствено преди наказателното поле и от движение реши да стреля. Кълбото влетя в десния ъгъл на вратата, като стражът нямаше никакви шансове да спаси - 2:0.

Малко след това, Анхел нанесе много коварен удар, насочен към вратата, но за щастие на каталунците, топката прелетя над напречната греда, но грешката бързо беше поправена. 60 секунди по-късно, Хайме Мата намали, след като именно Анхел комбинира със своя съотборник, който беше оставен непокрит, а той само с едно докосване чукна топката в опразнената врата - 1:2. Така Барселона се оттегли на почивка само с гол аванс пред своя съперник.

Снимка 398617

Втората част започна с лек натиск на домакините. В 49-ата минута, Анхел изпрати топката на сантиметри от лявата греда, но късметът не беше на негова страна и кълбото излезе в аут. Малко след това, Кабрера се извиси над всички след изпълнение на корнер и с глава мушна топката под напречната греда, но точно преди да тя премина голлинията, вратарят успя да я извади в ъглов удар.

В 67-ата минута, Хорхе Молина разочарова с изпълнението си, след като беше останал сам срещу вратаря, но стреля високо над напречната греда.

След тази победа, Барселона събра актив от 40 точки на върха в Примера дивисион - на пет от втория Атлетико (Мадрид) и на седем от третия Севиля. Хетафе пък запазва седмата си позиция с 25.