Отборът на Барселона завърши с победа сезон 2020/21 в испанската Ла Лига. След като "блаугранас" се провалиха в стремежите си за титла, в последния кръг селекцията на Роналд Куман се нуждаеше от задължителен успех, за да си гарантира бронзовите медали.

Целта бе изпълнена, след като каталунците триумфираха с минималното 1:0 при визитата си на Ейбар. Лионел Меси пропусна въпросната среща, тъй като бе пуснат по-рано в лятна ваканция.

Домакините в срещата пък се сбогуваха с елита, тъй като финишират на последна позиция.

Половин час след началото Ейбар пропусна най-добрия си шанс през първата част. Такаши Енуи получи подаване в наказателното поле и се озова на чиста позиция сам срещу Нето. Ударът му обаче не затрудни бразилския страж на Барселона.

Снимка 531954

Източник: EPA/БГНЕС

Осем минути края Барселона успя да излезе напред в резултата с първата си хубава атака от началото на мача. Усман Дембеле проби отляво, нахлу в наказателното поле и потърси Мартин Браутуайт. Защитник на домакините обаче отклони топката, която се озова в Антоан Гризман. От непосредствена близост френският национал я прати в мрежата и донесе победата на Барса.

Няколко минути преди последния съдийски сигнал удар на Такаши Онуи разтресе напречната греда на вратата, пазена от Нето.