Барселона записа осма поредна победа над Атлетик (Билбао) в Ла Лига. "Каталунците" изковаха изключително труден успех на "Сан Мамес" с 2:0. Лео Меси в 36-ата и Паулиньо в 90-ата минута бяха точни за гостите. С изключителни спасявани се прояви стражът на "лос кулес" Марк-Андре тер Щеген, който на няколко пъти отчая Ариц Адуриц и Иняки Уилямс.

Треньорът на "каталунците" Ернесто Валверде не можеше да използва Андрес Иниеста, който бе контузен, а вместо него в игра се появи Паулиньо. Атаката на тима бе водена от Луис Суарес и Лео Меси.

Снимка 320607

Двубоят започна по-добре за гостите и още в 6-ата минута Меси нанесе силен удар, който Кепа улови. В 14-ата минута баските поискаха дузпа, но повторенията показаха, че Юмтити не е играл с ръка.

В следващите минути положенията се заредиха пред двете врати. Първо Адуриц стреля с глава, но Тер Щеген се справи. Две минути по-късно ветеранът се озова очи в очи с германския вратар, но не успя да го преодолее.

Атлетик (Билбао) - Барселона 0:2

Атлетик (Билбао) - Барселона 0:2, Паулиньо с втори гол за гостите

Срещата между двата тима започва в 21,45 часа

В 21-ата минута Меси направи непростим пропуск. Аржентинецът получи на скорост от Суарес, преодоля Кепа, но ударът му срещна гредата. Постепенно Барса взе инициативата и натика Атлетик в негово поле. Ракитич, Суарес и Паулиньо не успяха да отбележат, но в 36-ата минута Меси го стори.

Жорди Алба напредна отляво и намери аржентинеца в наказателното поле, който с премерен удар матира Кепа - 0:1.

Снимка 320606

Три минути по-късно Барса пропусна поредна отлична възможност. Меси подаде на Паулиньо, а бразилецът от близка дистанция нацели гредата.

Баските излязоха пределно мотивирани да стигна до равенството през второто полувреме. В 54-ата минута Раул Гарсия нацели гредата след центриране от корнер. Малко след това и Итураспе пробва шут, който излезе в аут.

Десет минути по-късно най-добрият за "червено-белите" Иняки Уилямс се озова с топка в крака в наказателното поле и нанесе удар - право в ръцете на Тер Щеген.

Снимка 320601

В 76-ата минута Адуриц не успя да намери добре топката след центриране на Уилямс. Две минути по-късно отново нападателят стреля от малък ъгъл, но Тер Щеген отново демонстрира класа.

Германският вратар се намеси решително при нов удар на Адуриц с глава след центриране от корнер. В продължението на мача "каталунците" организираха бърза контраатака. Суарес стреля, Кепа изби право в Паулиньо, който прати топката във вратата за крайното 0:2.