Барселона победи трудно Севиля в мач oт 11-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха като гост с 2:1 след пълен обрат.

Трите точки бяха изковани с попадение на Лионел Меси и Луис Суарес. За домакините се разписа Витоло.

След този мач Барселона е на второ място, на две точки зад лидера Реал Мадрид.

Снимка 261234

Домакините играха много добре на "Рамон Санчес Писхуан" и затрудниха сериозно каталунците. Лионел Меси обаче направи много добър мач и имаше основна заслуга за успеха.

Първото попадение в мача падна в 15-ата минута, когато Витоло беше изведен от Сатабия сам срещу Тер Щеген и безпроблемно се разписа за 1:0.

Три минути преди края на полувремето Барса изравни. Неймар навлезе в наказателното поле и върна към дъгата, където беше Меси, а той с левия крак направи 1:1.

След почивката гостите владееха инициативата. В 61-ата минута Меси напредна и изведе Луис Суарес, той промуши топката под плонжа на Рико, за да направи обрата пълен.

Така след този мач Барселона има актив от 25 точки. Севиля пък е 5-и с 21 пункта.