Виктор Валдес и Барселона са на път да постигнат споразумение върху нов договор, който ще задържи вратаря в клуба до 2014 г, твърдят испанските медии. Настоящият контракт на стража изтича през лятото на идната година, като се появиха слухове, че преговорите за нов са пропаднали.

Според „Ел Мундо Депортиво" ръководството на европейския шампион очаква да задържи Валдес до 2014 г, когато той ще е на 32 години. Новината предполага, че в Барселона няма да привличат нов страж, което означава, че Виктор Валдес остава номер 1 поне за още няколко сезона.

Спънки в преговорите се появиха, когато представителят на играча Хинес Карвахал настоя, че клиентът му трябва да иска заплата, равностойна на тази на Икер Касийяс от Реал (Мадрид). След добрите игри на вратаря напоследък и особено срещу Челси на 1/2-финалите в Шампионската лига изглежда всичко върви към ново споразумение.