Барселона поднесе ново разочарование на феновете си през тази календарна година. След като онзи ден каталунците завършиха наравно с Виляреал след сравнително слаба игра, сега те загубиха с 1:2 от Севиля у дома в първи 1/8-финал за Купата на Краля.

Мачът започна добре за "блаугранас", които можеха да поведат още в 10-ата минута, благодарение на един самостоятелен рейд на Меси. Вратарят Палоп обаче се намеси и предотврати опасността.

Първото полувреме завърши без гол, но след почивката стана значително по-интересно. Първо Ренато изпусна отличен шанс да изведе Севиля напред в 55-ата минута, но това все пак се случи 5 по-късно, когато се разписа Диего Капел.

В 71-ата мин. Барса изравни чрез Къркич, но голът бе отменен заради нарушение на Ибрахимович срещу Абдулай Конко. Домакините все пак стигнаха до 1:1 малко по-късно, когато Палоп излезе неразчетено за една топка, но бе изпреварен от Златан, който спокойно търкулна топката в мрежата.

Четвърт час преди края севилци получиха правото на дузпа, вина за която имаше Дмитро Чигрински. Тя без проблеми бе превърната в гол от Негредо за 1:2.

До края на срещата Барса се опита да изравни и създаде няколко добри положения, които обаче бяха пропуснати от Къркич, Ибрахимович и Чигрински. Така андалусийците се сдобиха с хубава преднина преди реванша на свой терен.

БАРСЕЛОНА: Пинто, Чигрински, Милито, Максуел, Иниеста, Маркес, Тиаго, Меси, Къркич, Педро;

СЕВИЛЯ: Палоп, Конко, Ескюде, Драгутинович, Наваро, Ромарик, Лоло, Навас, Капел, Пероти, Коне.