Барселона разпиля Атлетико (Мадрид) с 5:2 в дербито от 3-ия кръг наПримера дивисион. Мачът на практика свърши още след първото полувреме, когато играчите на Пеп Гуардиола бяха неотразими и нанизаха четири гола във вратата на мадридчани.

Домакините поведоха още във 2-ата минута. Бускетс намери Ибрахимович и шведът отбеляза третото си попадение в Примера. Само десетина минути п-късно резултатът веше бе 2:0. Шави пусна страхотен пас към Меси, аржентинецът овладя майсторски, след което спокойно простреля Роберто.

Барса обаче не мислеше да спира дотук. В 30-ата мин. Дани Алвеш със звески шут направи резултата класически.

В 41-ата комбинация между Ибрахимович и Меси изведе Седу Кейта на удобна позиция и той не сбърка - 4:0. Гостите успяха да върнат едно попадение преди почивката чрез Агуеро, но крайният победител вече бе ясен.

През второто полувреме домакините малко свалиха оборотите, но мачът продължи да бъде интересен. В 84-ата минута Форлан бе намерен с глава от Переа след един не добре изпълнен аут от Валдес и уругваецът намали - 4:2.

"Ураганът" Барселона обаче не бе казал последната си дума. В даденото от рефера продължение комбинация-шедьовът между Иниеста и Алвеш изведе Меси на удобна позиция, който с точен удар отбеляза за крайното 5:2.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО (М) 5:2

1:0 Ибрахимович (3')

2:0 Меси (15')

3:0 Алвеш (30')

4:0 Кейта (41')

4:1 Агуеро (44')

4:2 Форлан (84')

5:2 Меси (90')

БАРСЕЛОНА: Валдес, Дани Алвеш, Жерар Пике (75'-Рафа Маркес),Чигрински, Максуел, Кейта, Шави (65'- Иниеста), Бускетс, Меси, Ибрахимович (86'-Педро), Анри;

АТЛЕТИКО:Роберто, Переа, Ибаняз, Уйфалуши, А. Лопес, Макси Родригес, Асунсао (70'-Кеко), Хурадо, Шимао (57'- Клебер Сантана), Агуеро (74'-Синама-Понгол), Форлан,