Барселона и Севиля не се победиха в мач от Ла Лига. Двубоят на "Камп Ноу" завърши при резултат 1:1.

За домакините точен бе Филипе Коутиньо, докато за съперника се разписа Люк де Йонг.

Снимка 499137

Източник: Twitter

За съжаление на феновете пред телевизионните екрани, головете бяха вкарани в рамките на откриващите 10 минути от сблъсъка, след което не се стигна до нови.

Де Йонг откри за гостуващия състав след 8 минути игра, като успя да преодолее защитата на каталунците с удар от близка дистанция, получил се по доста красив начин, а и също толкова труден за вратаря.

Снимка 499139

Коутиньо изравни точно две атаки по-късно, но това бе последното попадение в срещата.

А възможности за отбелязване на нови не липсваха.

Преди паузата Меси имаше възможност да се разпише, а след почивката се стигна до центриране отляво по нападението на Севиля и засечена от защитник на Барса топка в рамката на собствената му врата.

Снимка 499136

Малко преди финала на сблъсъка Меси можеше да реши всичко в срещата, но изстрелът му се отби в тялото на бранител, което промени драстично първоначално планираната от аржентинския гений траектория.

Равенството не се промени до последния сигнал и така двете единайсеторки поделиха по една точка от сблъсъка помежду си, въпреки масирания заключителен натиск на домакините.

Снимка 499142

Каталунците започнаха сезона с 2 победи от 2 мача. Носителите на трофея в Лига Европа също до момента бяха със стопроцентов актив, но са далеч по-пестеливи в победите си.

В последните години мачовете между Барселона и Севиля се превръщат в зрелище, но спокойно може да се каже, че тази вечер такова не бе наблюдавано.