Барселона ще играе за пети пореден път на финал в турнира за Купата на Краля! Това стана факт, след като каталунците спечелиха с 2:0 гостуването си на Валенсия и с общ резултат 3:0 не оставиха никакво съмнение върху въпроса кой трябва да играе срещу Севиля в последния мач от надпреварата.

Срещата ще се запомни с дебютния гол на Филипе Коутиньо, както и с първите минути на друг нов - Йери Мина. Той се появи на терена в заключителните 10 минути на мача, превръщайки се в първия колумбиец играл за Барселона.

Началото на срещата бе обещаващо, тъй като темпото на игра бе на високо ниво, с непрестанни атаки към двете врати. Първата по-опасна бе пред тази на Силесен!

Валенсия - Барселона 0:2, Коутиньо с първи гол за каталунците!

Кой ще стигне до финал за Купата на Краля

Центриране отляво намери Родриго Морено в наказателното поле, който с хубав удар с глава прати топката в напречната греда!

Играчите на Барселона постепенно овладяха средата на терена, но въпреки това не успяха да намерят път към вратата на Доменек до края на първото полувреме.

Меси опита да порази целта с удар от фаул, но без успех, а Луис Суарес от близка дистанция не успя да стреля добре и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна със смяна в редиците на Барселона. Филипе Коутиньо се появи на мястото на изключително слабо представилия се Андре Гомеш, а минути по-късно рокадата даде резултат!

Снимка 339149

Луис Суарес направи страхотен пробив отляво в наказателното поле, чупейки кръстовете на защитниците на домакините, и пусна топката успоредно на вратата, а бразилецът я засече в далечния ъгъл - 1:0 за Барселона!

Малко след това каталунците можеха да удвоят, но удар на Меси бе избит от Доменек, а на повторенията се видя, че има и рикошет в ръката на защитник на Валенсия. Съдията Майенко обаче прецени, че дузпа няма...

Най-чистото положение за Валенсия дойде след 70-ата минута!

Добра атака по левия фланг завърши с центриране и свалена топка към Гая, който на метър, два от голлинията стреля силно, но Силесен показа фамозен рефлекс и изби!

Точка на спора сложи Иван Ракитич!

Хърватинът се възползва от нова асистенция на Луис Суарес, за да може с фронтален удар да оформи крайното 2:0!