Барселона допусна нова огромна издънка и то като домакин, завършвайки 3:3 срещу предпоследния в Ла Лига Гранада в мач от 24-ия кръг на първенството. По този начин каталунците тотално сложиха кръст, на каквито и да е шансове за битката за титлата в испанския шампионат.

Барселона започна по-силно в мача и поведе в 14-ата минута. Френки де Йонг подаде към Жоао Кансело, който намери Ламин Ямал, а той отблизо вкара за 1:0.

Гранада шокира Барселона в 43-ата минута, изравнявайки резултата. Факундо Пеистри подаде към Рикард Санчес, който бе изпуснат в наказателното поле на домакините и с много силен удар вкара топката във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Реал Сосиедад - Осасуна 0:1 в мач от Ла Лига

Осасуна удари Реал Сосиедад като гост

Анте Будимир донесе успеха за гостите

Гостите изглеждаха все по-опасно през второто полувреме. В 57-ата минута Тер Стеген спаси много опасен удар на Факундо Пеистри. Осъществен бе пълен обрат в мача в 60-ата минута. Кубарси допусна груба грешка и след като игра с глава, топката стигна до Узуни, който подаде към Факундо Пеистри, а той отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Барселона бързо съумя да изравни резултата - 2:2. В 63-ата минута Гюндоган подаде към Левандовски, който бе сам срещу Аугусто и не пропусна да вкара.

Алавес - Виляреал 1:1 в мач от Ла Лига

Алавес и Виляреал не излъчиха победител в интригуващ мач от Ла Лига

Ето как се разви двубоят

Гранада стигна до трети гол във вратата на Тер Стеген в 66-ата минута. Мауаса центрира в наказателното поле на Барселона, където Игнаси Микел засече топката с глава, Тер Стеген не се намеси добре и тя влезе във вратата му.

Барселона вкара гол в 79-ата минута чрез Фермин Лопес, но попадението правилно не бе зачетено заради засада. След центриране от фал Кунде с глава продължи към Иниго Мартинес, а той подаде към Фермин Лопес, който вкара. При паса на Кунде, Мартинес бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

Хетафе - Селта 3:2 мач от Ла Лига

Хетафе излъга Селта с гол в последните секунди

"Блаугранас" успяха да изравнят резултата в 81-ата минута - 3:3. Ламин Ямал отне топката от Хосе Кайехон и веднага изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Аугусто Батая.

Във втората минута на добавеното време на срещата Ямал сложи топката на главата на Марк Гиу, който стреля, но над напречната греда в аут.

Гранада продължава да бъде истински кошмар за Барселона, който няма победа срещу този съперник вече повече от три години, в пет поредни мача.

Барселона е трети в класирането с 51 точки, като изостава на десет от лидера Реал Мадрид и на пет от втория Жирона. Гранада остава на предпоследно място с едва 13 точки.

Севиля - Атлетико (Мадрид) 1:0 в мач от Ла Лига

Севиля демонстрира признаци на живот, удари у дома Атлетико (Мадрид)