Барселона е новият шампион на Испания! Каталунците триумфираха с трофея кръг преди края след като победиха Атлетико (Мадрид) с 1:0 на „Висенте Калдерон".

Това е 23-а титла в историята на Барселона. За последно тимът се окичи със златото през 2013 г. Така отборът направи първата стъпка към изпълнението на мечтания требъл. Предстои финал за Купата на краля срещу Атлетик Билбао и финал на Шампионската лига срещу Ювентус на 6 юни.

Днешната среща на „Висенте Калдерон" бе с категорично превъзходство за Барса. В първите минути домакините оказаха натиск.

В 8-ата минута „дюшекчиите" бяха близо до попадение Гризман насочи отлично с глава към горния десен ъгъл, но Браво се разтегна и изби. Няколко минути по-късно две положения, завършени от Меси бяха спасени от Облак.

В 20-ата минута каталунците поискаха дузпа за игра с ръка на Хуанфран, но реферът подмина ситуацията. 13 минути по-късно гостите отново имаха претенции, този път за падане на Алвеш, но Майенко прецени, че нарушението е извън наказателното поле.
През втората част Барселона видимо вдигна оборотите.

В 65-ата минута каталунците стигнаха и до заветното попадение. Лионел Меси и Педро направиха двойно разиграване и аржентинецът излъга защитата на домакините, насочвайки в далечния ъгъл за 0:1. Това бе попадение номер номер 41 за Меси. Неговият вечен конкурент Кристиано Роналдо пък събра 45 гола след днешния си хеттрик.

В 77-ата минута Педро беше близо до втори гол, но негов удар попадна в гредата.

Така кръг преди края Барселона е недостижим на върха с 93 точки, Реал (Мадрид) пък има 89, заемайки 2-ата позиция.

Атлетико Мадрид - Барселона 0:1

0:1 Лионел Меси 65