Възходът на Барселона в испанската Примера дивисион продължава. Селекцията на Шави постигна нов изразителен успех, след като тази вечер разби Атлетик (Билбао) с 4:0. По този начин "блаугранас" отмъстиха на баските за елиминацията, която им нанесоха за Купата на Краля през тази кампания.

Нов силен мач за Барса изигра Пиер-Емерик Обамеянг, а попадение отбеляза и омразният на феновете Усман Дембеле.

Реал Сосиедад - Осасуна 1:0 в мач от Ла Лига

Реал Сосиедад забрави тежката загуба в баското дерби с успех над Осасуна

Елустондо реализира единственото попадение в мача

По този начин "лос кулес" запазиха четвъртото си място във временното класиране и са на само точка от третия Бетис.

Снимка 565197

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът на "Камп Ноу" беше открит в 37-ата минута. Дани Алвеш центрира от корнер, а удар на Пике срещна гредата. Шанс за атрактивна добавка се появи пред Обамеянг и габонецът не пропусна възможността да отбележи.

Появилият се като резерва Усман Дембеле накара своите критици да замълчат в 73-ата минута. Френският национал загатна за големия си потенциал, след като навлезе в наказателното поле отбеляза с мощен шут в близкия ъгъл на Унай Симон.

Севиля победи Бетис с 2:1

Севиля се бетонира на второто място в Ла Лига след успех над Бетис

Иван Ракитич и Мунир Ел Хадади донесоха победата за отбора си

Минута преди края се оформи и класиката. Педри показа класа на малък периметър, а атаката беше изострена по фланга от Дембеле. Последва центриране от фланга на крилото, което с глава беше превърнато в гол от друг появил се от скамейката Люк де Йонг.

Снимка 565199

Почти идентичен беше и голът на Мемфис Депай, който сътвори крайното 4:0 след ново перфектно центриране на Дембеле.

В следващия кръг каталунците гостуват на намиращия се в средата на таблицата тим на Елче.

Ел Класико ще се играе на 20 март от 22:00 часа