Отборът на Барселона победи с 1:0 Осасуна в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Мачът бе изключително важен за каталунците, тъй като те имаха възможност при победа да стопят аванса на Реал на 6 точки. Както е известно вчера "белите" се издъниха неочаквано от Алмерия с 0:2.

Барселона натисна гостите от Осасуна от самото начало и между 6-ата и 9-ата минута имаше две чисти голови положения, чрез Лионел Меси, който пропиля хубав пас на Анри, а след това не успя да вкара и след солова акция. След четвърт час игра същото стори и Деко, стреляйки силно от дистанция.

Към 30-ата минута Барса създаде още две опасности, чрез Иниеста и Анри, но до гол не се стигна. Пет минути преди края на полувремето Меси стреля опасно към вратата на гостите, но отново пропусна.

В последните минути на полувремето и Боян Къркич се отчете с пропуск пред вратата на Осасуна, след като бе изведен от Деко.

През втората част Барса продължи да напада, но така и не стигаше до чисти голови положения.

В 62-ата минута Тиери Анри напусна терена и отстъпи мястото си на младата надежда Джовани дос Сантос, а пет по-късно на терена се появи и Роналдиньо на мястото на Меси.

Малко след това Деко също пропусна да открие резултата, след като получи пас от Джовани.

Десет минути преди края на срещата наставникът на каталунците направи последната си смяна, вкарвайки Шави на мястото на Деко.

Именно тази смяна се оказа решителна в срещата, тъй като в 87-ата минута Шави вкара за 1:0. Иниеста стреля силно, топката бе отбита и попадна у Шави, който реализира победното попадение.

Така каталунците успяха да се възползват от грешната стъпка на Реал и вече имат реални шансове за спечелване на шампионата.

В другата късна среща днес Еспаньол победи Хетафе с 1:0 като гост с гол на Сориано в 17-ата минута.

състави:
Барселона: Валдес, Абидал, Милито, Тюрам, Дзамброта, Деко (81' Шави), Маркес, Иниеста, Анри (62' Джовани), Меси (67' Роналдиньо) и Kъркич
Осасуна: Рикардо, Монреал, Кручага, Фланьо (46' Астудийо), Аспиликуета, Хави Гарсия, Пунял (91' Пандиани), Вела, Плашил, Хуанфран и Сола (84' Ектор Фонт)