Барселона се задоволи с минимален успех 1:0 над Алмерия в двубой от 6-ия кръг на Примера дивисион. Домакините определено не изиграха най-добрия си мач, но и това бе достатъчно за трите точки срещу скромни тим на гостите.

Срещата бе значително по-интересна преди почивката. В 17-ата минута два последователни удара на Шави и Пердо срещнаха  гредите. Логичното все пак се случи след половин час игра. Максуел намери отлично Педо, младокът се завъртя и с неспасяем шут матира вратаря на Алмерия.

Гостите имаха отличен шанс да изравнят малко след почивката, но Максуел изби топката малко преди голлинията, предотвратявайки сигурен гол.

До края на мача Меси имаше едно хубаво положение, но до нов гол не се стигна и Барса взе трите точки. Така каталунците излязоха еднолично начело в класирането с 6 победи от 6 мача. Утре обаче Реал играе със Севиля и може отново да се изравни с Барса.

В друг мач от кръга по-рано днес Тенерифе падна у дома от Сарагоса с 0:1.

Съставите:

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Маркес (60'-Пике), Пуйол, Максуел, Шави, Бускетс (75'-Кейта), Иниеста, Педро (75'-Яя Туре), Меси, Ибрахимович;

АЛМЕРИЯ: Алвеш, Кисма, Акасиете, Пелерано, Македо, Чико, Бернадело, Гилерме, Крусат, Ортис, Калу Уче.