Футболистите на Барселона вдигнаха титлата от испанската Ла Лига, въпреки, че не успяха да зарадват своите привърженици в мача с Депортиво (Ла Коруня), завършвайки наравно 0:0. Напълно очаквано основните футболисти на Барселона получиха почивка и се появиха на терена едва след последния съдийски сигнал, за да се присъединят към празненствата.

Предвид предстоящия финал в Шампионската лига, наставникът на домакините Пеп Гуардиола пусна в стартовия състав футболисти, на които рядко разчита. Мача от първата минута започнаха Марк Барта, Андреу Фонтас, Тиаго Алкантара, Жонатан дос Сантос и Хефрен Суарес, докато Меси, Шави, Иниеста и компания гледаха срещата от резервната скамейка.

Двата отбора изиграха скучна първа част и значително по-интересна втора, но до гол така и не се стигна. Добри положения се откриха пред Дани Алвеш и Къркич, но в крайна сметка мрежата на Арансубиа остана суха. За гостите пък най-близо до гола бер ветеранът Хуан Карлос Валерон.