Барселона отново скъси преднината на лидера Реал (Мадрид) на 6 точки , след като надви Атлетик (Билбао) с 2:0 у дома. Баските, които  спечелиха симпатиите на мнозинството безпристрастни фенове със страхотните си изяви в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед и Шалке, нямаха особени шансове на „Камп Ноу".

Първият шанс за гол се откри пред Пике още в 6-ата минута, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата. Отново той можеше да се разпише 20 мин. по-късно, но Ауртенече в последния момент изби топката от голлинията.

Логичното все пак се случи в 40-ата минута. Санчес намери Меси, който пък продължи към Иниеста. Халфът избегна защитник на Билбао и с точен удар не остави шансове на Ираисос.

Токеро можеше да изравни веднага след почивката, но не успя да нанесе хубав удар към вратата. В 58-ата реферът свири дузпа за фаул на Хави Мартинес срещу Тело. Меси застана зад топката и реализира за 2:0.

До края Атлетик можеше да намали, но този пък Пике изчисти почти то голлинията на Барселона, а в последните секунди удар на Кейта срещна гредата на баската врата.

Барселона - Атлетик (Билбао) 2:0

1:0 Иниеста (40')

2:0 Меси (57'-д),