Сезонът в Испания може и да не е започнал, но тази вечер Барселона и Реал Мадрид ще излязат за втори път един срещу друг, за да определят новият носител на Суперкупата. Реваншът на „Камп Ноу" се очертава напълно непредвидим, предвид равенството 2:2 в първия сблъсък на „Сантяго Бернабеу".
С огромен интерес се очаква дебютът на новото попълнение на шампионите Франсеск Фабрегас, който бе привлечен от Арсенал. Халфът по всяка вероятност ще започне в стартовия състав за сметка на младока Тиаго Алкантара. Партньори на Сеск в центъра на терена ще бъдат Шави Ернандес и Андрес Иниеста.
Очаква се Гуардиола да направи и промяна в защитата. Капитанът Пуйол все още не е готов за игра, но мястото си на терена ще заеме Пике, който в първия мач остана резерва. Партньор на Пике ще бъде Масчерано, а като крайни бранители ще действат Дани Алвеш и Ерик Абидал.

Може би най-малко въпросителни пред Гуардиола има в атака. Там триото Санчес-Меси-Вия изглежда непоклатимо и се очаква именно те да започнат мача от първата минута.
„В момента Реал Мадрид са по-добри от нас. Ако имахме 2 седмици да се подготвим за реванша щеше да е друго. Определено не трябва да повтаряме играта от първия мач в Мадрид. Сега трябва да бъдем по-бързи, да сме по-добри. Фабрегас? Той със сигурност ще играе, но не знам дали ще остане на терена 90 минути", сподели на снощната си пресконференция Хосеп Гуардиола.
Колегата му в Реал Мадрид - Жозе Моуриньо едва ли ще направи сериозни промени в състава. Единствената въпросителна пред португалеца е дали да заложи на Анхел Ди Мария, който тотално разочарова в първия мач, или да пусне от първата минута Фабио Коентрао. Все пак последният е с малко по-големи шансове. Останалите 10 титуляри ще бъдат тези, които започнаха и мача на „Сантяго Бернабеу".
Любопитен факт е, че новият носител на Суперкупата на Испания никога не е бил определян след продължения или дузпи. До такъв сценарий може да се стигне само ако мачът в редовното време завърши 2:2.
ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ:
БАРСЕЛОНА, 4-3-3: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Абидал, Фабрегас, Шави, Иниеста, Санчес, Меси, Вия
РЕАЛ МАДРИД, 4-2-3-1: Касияс, Рамос, Пепе, Карвальо, Марсело. Кедира, Алонсо, Коентрао, Йозил, Роналдо, Бензема
Двубоят е тази вечер от 00:00 часа българско време и ще бъде предаван пряко по ТВ+.
Bruce_Dickinson_
на 17.08.2011 в 23:06:08 #70Айде фенчетата на балетистите малко да млъкнат! И днес ли съдията ви отряза бе смешници? Ето ви няколко факта: първото полувреме спестен червен картон на Кедира, гола на Роналдо от засада, защото и Рамос и Роналдо докоснаха топката. Но да приемем че беше страшно трудно да се види това от страничния. Второто полувреме целувайте краката на Касияс, че ви спаси от разгром! И се радвайте че Марсело и Пепе се задържаха на терена, защото и двамата са за затвора не за футболния терен!
Saso
на 17.08.2011 в 23:06:03 #69Значи няма какво да си коментираме, пишем и говорим вече... това се нарича Комплекс!
viv@Barca
на 17.08.2011 в 23:06:01 #68БАРСА СУПЕР ШАМПИОН,РОНАЛДО НА КОЛЕНЕ ПРИ 2Я ГОЛ НА МЕСИ,МАРСЕЛО В ГАЗОВА КАМЕРА НА САПИН.ФЕНОВЕТЕ НА МАДРИД НА КОЛЕНЕ ПРЕД СУПЕР СУПЕР ЛЕО ЛЕО ЛЕО МЕЕЕЕЕЕЕЕСИИИИИИИИИ
fenmufc
на 17.08.2011 в 23:05:57 #67Octavarium Винаги съм се кефел на играчи тип Гигс и Скоулс! Роналдо-циганина още пъравата година в Юнайтед заяви, че мечтата му била Реала, после и майка му и тя същотото..Винаги съм знаел, че ще ни зареже, затова не му се кефя.. Доволен ли си?
D0n Kurleone
на 17.08.2011 в 23:05:02 #66Ето какво е правил Сасо цял мач http://i90.photobucket.com/albums/k262/Hallu2006/1zqsjnm.gif и продължава
DOCSPACE
на 17.08.2011 в 23:05:01 #65Наздраве за великата Барса !!
Octavarium
на 17.08.2011 в 23:04:46 #64Наистина е смешно обаче за какъв гигант го изкарват Меси...да добър, но не е тази величина, за която го смята. Когато стигне Зидан или Феномена, тогава ще си говорим. Айде лека
Saso
на 17.08.2011 в 23:04:10 #63Това Космичния ли беше САМ между феновете на Барца?!
viv@Barca
на 17.08.2011 в 23:03:53 #62БАРСА СУПЕР ШАМПИОН,РОНАЛДО НА КОЛЕНЕ ПРИ 2Я ГОЛ НА МЕСИ,МАРСЕЛО В ГАЗОВА КАМЕРА НА САПИН.ФЕНОВЕТЕ НА МАДРИД НА КОЛЕНЕ ПРЕД СУПЕР СУПЕР ЛЕО ЛЕО ЛЕО МЕЕЕЕЕЕЕЕСИИИИИИИИИ
simper_idem
на 17.08.2011 в 23:03:16 #61МЕСИ ГИ УНИЩОЖИ !!
DOCSPACE
на 17.08.2011 в 23:03:12 #60Octavarium Каква сянка бе брато ? Тези дето си ги изброил Барса ги бие и ебе където ги хване !

fenmufc
на 17.08.2011 в 23:03:06 #5910 мача, 10 пъти едно и също, Барселона тотално надиграва и се подиграва с осминафиналистите и накрая ония почват с кечистките изпълнения от злоба и отчаяние..
fox
на 17.08.2011 в 23:03:06 #58Като гледам резервите на Реал и се чудя, колко и какви още топ-играчи му трябват на Моуриньо за да победи Барселона?!...
Saso
на 17.08.2011 в 23:02:58 #57Кога Топлийката със силен мач в дерби, кога?!
Octavarium
на 17.08.2011 в 23:02:57 #56fenmufc , Ако ми кажеш, че си плюл по Роналдо, когато донесе ШЛ на Юнайтед, признавам те. Но ако го плюеш сега, а преди си се кефил на головете му за Юнайтед...това е жалко
Real Aryan
на 17.08.2011 в 23:02:31 #55Полуръстите от Парца не спряха да симулират и да лежят по земята ебаси симулантите
EL_GUAPO_
на 17.08.2011 в 23:02:08 #54честито на победителите и по добрите в този мач
голямо меле предизвика макака,най интересното беше как мъдиньо дръпна ухото на помошника на пеп

Saso
на 17.08.2011 в 23:02:04 #53Кришчиянка... тия португалчетата са... и другата седмица трябва и ПорНо да гледам
Octavarium
на 17.08.2011 в 23:01:12 #52Най-палячовския отбор на планетата отново с титла...хахахаха....КОГА СМЕШНИЦИТЕ ОТ ПРЪЦА С МЪЖКА ИГРА И ИСТИНСКА ТИТЛА? КОГА? ЗАВИНАГИ В СЯНКАТА НА РЕАЛ, ЮНАЙТЕД, ЛИВЕРПУЛ, МИЛАН И ЮВЕНТУС...сигурно боли да си фен на актрисите от Парца...
fenmufc
на 17.08.2011 в 23:00:11 #51Най-противния и жалък отбор в историята на футбола Осминафинал Артрит
А, Криставияна Робинята взе поредна титла с Мадурита.
Пепе, Марсело за затвора!