Барселона се класира за 1/8-финалите  за Купата на Краля. Каталунците победиха аматьорския Л'Оспиталет с 1:0 като гости, без голяма част от националите си състезатели.

Тимът от едноименното каталунско градче, чието име в превод означава „гостоприемство" се състезава в Сегунда дивисион Б, група 3.

Домакините обаче се държаха повече от достойно срещу именития си съперник, който пък, в интерес на истината, играеше с около 20% от възможностите си.

В отсъствието на голямата звезда Лионел Меси, за победата се погрижи Андрес Иниеста, който вкара единственото попадение в 42-ата минута с шут извън пеналта. В самия край обаче Пинто трябваше да се намесва решително, за да предотврати гол за Л'Оспиталет

Двубоят бе изтеглен за по-рано в сравнението с останалите 1/16-финали поради ангажимента на Барса на Световното клубно първенство в края на годината.

Л'ОСПИТАЛЕТ - БАРСЕЛОНА 0:1

0:1 Иниеста (42')

Съставът на Барселона: Пинто, Пуйол, Максуел, Фонтас, Дос Сантос, Кейта, Фабрегас, Шави, Иниеста, Вия, Тело.