След като спечели 6 трофея през изминалата 2009 година, още в началото на 2010 Барселона започна да ги губи. Каталунците отпаднаха от турнира за Купата на Испания. Тази вечер момчетата Пеп Гуардиола победиха Севиля с 1:0 като гост, но след загубата с 1:2 на "Ноу Камп" отпадат от турнира. Eдинственото попадение в мача стана дело на Шави в 64-ата минута.

Като цяло каталунците могат да съжаляват за отпадането, след като направиха куп пропуски пред вратата на съперника.

Срещата започна с натиск на Севиля, който обаче не даде резултат. Ромарик и Навас има добри положения, но до попадение не се стигна. В 20-ата минута съдията отмени гол на домакините заради фаул срещу вратаря на Барселона.

В следващите минути каталунците взеха инициативата и започнаха да създават положения. Ибрахимович и Меси нямаха късмет до края на полувремето и резултатът се запази.

След почивката вратарят на Севиля Палос спаси опасен удар на Меси.  Секунди след това за втори път гол на домакините бе отменен. Навас се разписа на съдиите отсъдиха несъществуваща засада. Меси и Иниеста не успяха да преодолеят Палоп в следващите, но това направи Шави в 64-ата минута. Халфът се разписа с хубав удар от 20 метра.

В минутите след гола Барса продължи да има инициативата, но в крайна сметка до втори гол не се стигна и тимът на Пеп Гуардиола напуска турнира.