Атлетико (Мадрид) победи прекия си конкурент за място в Шампионската лига Валенсия с 1:0. Така столичани излязоха на заветното 4-о място с 61 точки,"прилепите" пък са вече 5-и с 59 два кръга преди края.

"Дюшекчиите" започнаха по-силно срещата. Макси Родригес изпусна страхотен шанс в 20-ата минута,когато излезе сам срещу Сесар Санчес.

В 29-ата вратарят на "прилепите" събори Кун Агуеро в наказателното поле и Атлетико получи правото да изпълни дузпа. На видео повторението обаче се видя, че аржентинецът симулира. Зад топката застана Диего Форлан и не сбърка - 1:0.

В 40-ата минута гол на Валенсия бе отменен заради засада.

Последните 5 минути на първата част бяха много интересни. Форлан и Маски обстрелваха опасно вратата за гостите, а Мата имаше шанс да изравни, но излязъл сам срещу Лео Франко се засуети и топката му бе избита.

Атлетико започна по-активно след почивката. Агуеро можеше да реши нещата в 52-ата минута, но ударът му с глава бе неточен.

В следващите двайсетина минути играта се поуспокои и сериозни голови положения липсваха. В 72-ата Форлан се озова на изгодно положение сам срещу Санчес, но вратарят отново бе на висота и спаси.

В следващия кръг Атлетико гостува в Билбао на Атлетик, а Валенсия играе с друг конкурент за 4-ото място - Виляреал.

АТЛЕТИКО - ВАЛЕНСИЯ 1:0

1:0 Форлан (30'-д)

Стартовите състави:

АТЛЕТИКО: Лео Франко, Уйфалуши, Пабло, Домингес, Перния, Асунсао, Гарсия, Родригес, Шимао, Агуеро, Форлан;

ВАЛЕНСИЯ: Сесар, Алексис, Мадуро, Албиол, Мигел, Еду, Албелда, Бараха, Мата, Вия, Пабло