Атлетико (Мадрид) надви Севиля в един от най-интересните мачове на 28-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" се наложиха с 3:1 на "Висенте Калдерон". Срещата беше директен сблъсък между двата тима за топ 3.

След този успех мадридчани заемат 4-ото място с 55 точки, като вече са само на 2 зад днешния си противник, който е 3-и с 57.

Барселона търси задължителни три точки срещу Валенсия

Барса търси задължителни три точки срещу Валенсия

Гостите загубиха осем от последните си 14 двубоя далеч от дома

Резултатът бе открит в 37-ата минута. Тогава Гризман намери много добре Диего Годин, който засече с глава от фаул за 1:0.

В 61-ата минута французинът вкара много красив гол след като изпълни пряк свободен удар. 15 минути по-късно Яник Ферейра Караско и Хуанфран разиграха отдясно, топката рикошира и попадна в краката на непокрития Коке, който вкара на празна врата.

В 86-ата минута гостите намалиха, когато Кореа от Севиля оформи крайния резултат.