Атлетико (Мадрид) победи Майорка с 3:0 на собствения си „Висенте Калдерон" в мач от поредния кръг на Ла Лига. Така „дюшекчиите" се изкачиха до 6-ото място във временното класиране, което дава право на участие в турнира Лига Европа.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините. Още в 13-ата минута Хосе Антонио Рейес центрира от корнер, а Хуан Валера с глава вкара топката в мрежата за 1:0. Само секунди по-късно домакините можеха да водят с 2:0, ако не беше пропускът на Елиас.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Тиаго с пас по конец намери Диего Форлан зад отбраната на Майорка, а нападателят залъга вратаря и удвои преднината на своя отбор.

След почивката домакините понамалиха темпото, но въпреки това в 51-ата минута Де Гузман бе много близо до трети гол.

В 69-ата минута гостите от Майорка получиха правото да изпълнят дузпа, а за нарушението от игра бе изгонен Антонио Лопес. Гамес обаче пропусна, с което тотално ликвидира шансовете на своя отбор за обрат. В последните минути от игра заслужено бе изгонен и Де Гузман.

В последната минута на мача Хосе Антонио Рейес вкара трети гол и оформи класическата победа на домакините.