Атлетико (Мадрид) разгроми Малага с 3:0 като гост. По този начин „дюшекчиите" се изкачиха на 6-ото място в класирането с 26 точки и по-добра голова разлика от съгражданите Хетафе.

Мачът започна отлично за столичани, които поведоха в 22-ата минута. Шимао центрира от фаул и Тиаго с глава откри резултата.

След почивката домакините натиснаха, но вратарят на Атлетико Давид Де Хеа имаше отлични прояви и отчая нападателите на Малага. Гостите пък стигнаха до второ попадение в 66-ата мин. То много приличаше на първото - центриране на Шимао , карамбол в пеналта на „синьо-белите" и точен завършващ удар с глава. Този път голмайсторът обаче се казваше Домингес.

И ако вторият гол на столичани приличаше на първия, то третият направо бе негово точно копие. Шимао качи топката за втори път на главата на Тиаго и той за втори път не сбърка - 0:3.