Атлетико Мадрид продължава успешно битката за второто място в Примера, след като се наложи с 3:0 като гост над Валядолид в двубой от 24-тия кръг на испанското първенство.

Радамел Фалкао откри резултата в 11-ата минута, а резултатът 0:1 се запази до края на първата част. В 53-ата Диего Коста покачи на 0:2, а в продължението Кристиан Родригес оформи крайното 0:3.

Така "дюшекчиите" спазиха традиция и продължиха да редуват победа със загуба - те загубиха в последния кръг от Райо Валекано, преди това надиграха Бетис, загубиха от Билбао и надиграха Леванте.

Това бе първа победа за столичани като гост от цели три месеца насам - за последно те победиха Гранада на 18-ти ноември, след което записаха осем мача без победа далеч от дома.

Благодарение на този успех Атлетико събра 53 точки и се намира над 12 зад Барселона и на 7 пред Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко.

По-рано днес Валенсия надигра с 2:0 Майорка и заема пета позиция, на две точки от четвъртия Малага.