Атлетико (Мадрид) победи Еспаньол с 3:2 в последен мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. Гостите от Каталуния водеха на почивката с 0:2 и бяха с човек повече. Те обаче подходиха несериозно към втората част и в крайна сметка бяха наказани.

Проблемите на Атлетико започнаха в 33-ата минута, когато Переа си изпроси два бързи и глупави жълти картона. В 39-а реферът даде дузпа за Еспаньол за нарушение на Перния срещу Иван Алонсо. Нене застана зад топката и не сбърка - 0:1. Само няколко минути по-късно гостите удвоиха. Харке се разписа с голяма доза късмет, след като една центрирана топка го удари по бедрото и влезе в мрежата.

След почивката на терена сякаш излязоха два преобразени отбора. Мадридчани заиграха чудесно, макар и в намален състав, а "синьо-белите" бяха решили, че вече са си свършили работата.

В 53-ата минута Диего Форлан напредна сам и със страхотен удар от дъгата на наказателното поле матира Камени - 1:2.

Само 7 по-късно резултатът вече бе равен.  Перния опита далечен удар, който обаче бе отклонен в мрежата от оставения непокрит Серхио Агуеро. До края на срещата домакините опитаха всичко и в крайна сметка стигнаха до победата в даденото от съдията продължение. Шимао намери по отличен начин Форлан зад гърба на защитата в синьо-бяло и уругваецът не сбърка отблизо - 3:2.

Така Атлетико вече има 58 точки, само с 1 по-малко от четвъртия Валенсия. Еспаньол пък пропусна да си осигури оставането в Примера и заема 14-ата позиция с 38.