Валядолид посреща Реал (Мадрид) в 15-ия кръг на Ла Лига. Мачът е от 22:30 часа и ще бъде предаван пряко по MAX Sport 4.

"Белия балет" влиза в битката с пасив от две точки зад върха, но могат да излязат на него поне за половин ден, преди "Блаугранас" да вземе участие в дербито на Каталуния.

Реал е почти блестящ до тук, като не победи единствено Осасуна, Жирона и Райо Валекано. Единствената загуба за тима дойде на терена на Райо с 2:3, като това бе последната визита за шампионите преди първенството в Катар. Все пак те затвориха първата част от сезона с домакински успех от 2:1 над Кадис.

Срещите на "кралете" са най-резултатните през този сезон в Ла Лига, като само в три от тях не бе покрита линията от над 2.5 гола.  "Виолетовите" все още нямат допуснат гол като домакин в първите 30 минути на своите срещи и в прогнозата ми за днешния двубой ще пренебрегна петте попадения на Реал до момента като гост в този времеви период.

Мачът между Валядолид и Реал (Мадрид) е от 22:30 часа и ще бъде предаван пряко по MAX Sport 4.