Атлетико (Мадрид) постигна трудна победа над Хетафе с 1:0 в местен сблъсък и излезе на второ място в класирането на Примера дивисион, преди последния мач от кръга Барселона - Депортиво.

Диего Форлан отбеляза единствения и оказал се победен гол в 20-ата минута след асистенция на португалеца Шимао Саброса. През първата част и гостите опитаха да вкарат попадение във вратата на Атлетико, но не стана. В 26-ата минута Пабло остана очи в очи с вратаря на домакините Абиати, но не успя да го преодолее.

Двубоят бе изпъстрен с четири червени картона - по два за двата отбора показани през втората част.

Реферът изгони Агуеро и Хосе Антонио Рейес от Атлетико и Лукас Лихт и вратаря Роберто Абондансиери от гостите.

Така макар и трудно домакините спечелиха трите точки и заемат третата позиция в подреждането.