Атлетико (Мадрид) направи важна крачка към третото място в крайното класиране на Ла Лига. "Дюшекчиите" победиха с 2:0 като гости Хетафе и имат две точки аванс пред четвъртия Севиля кръг преди края.

Атлетико стигна до успеха с два гола през второто полувреме. Маркос Йоренте откри резултата в 54-ата минута. Томас Партей оформи крайния резултата в 80-ата минута. В продължението на мача Ален Ньом бе изгонен.

В същото време Севиля завърши наравно 0:0 като гост на Реал Сосиедад.

Майорка последва Еспаньол и през новия сезон ще играе в Сегунда. Тимът от Балеарските острови загуби с 1:2 домакинството си на Градата. Кучо изведе Майорка напред в резултата през първото полувреме. В 45-ата минута Виктор Диас изравни. В 69-ата минута Карлос Фернандес даде аванс на гостите. До края на мача Седлар и Кучо бяха изгонени.