Атлетико (Мадрид) записа трудпа победа над Селта. "Дюшекчиите" се наложиха на своя "Висенте Калдерон" с 3:2 в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Така тимът на Чоло Симеоне запази четвъртата си позиция, добавяйки нови 3 точки към актива си и вече има 42.

Галисийците поведоха с гол на Кабрал още в 5-ата минута. Шест минути по-късно, Фернандо Торес изравни с красиво попадение със задна ножица.

Половин час по-късно Ел Ниньо пропусна дузпа след като стреля в напречната греда.

В 78-ата минута Яго Аспас изведе Гуидети в чиста позиция и шведът се разписа за 1:2.

Три минути преди края Караско възстанови равенството след красиво изпълнение от воле.

Секунди по-късно Гамейро свали с глава една топка на оставения непокрит Грийзман, който оплете топката в мрежата за крайното 3:2.

Така Атлетико (Мадрид) е четвърти с 42 точки. Селта е на 10-ата позиция с 30 т.

Севиля не дава миг спокойствие на Барселона и Реал (Мадрид)