Атлетико (Мадрид) спечели домакинството си на Реал Сосиедад в един от очакваните мачове от 36-ия кръг в Ла Лига.

Развоя на срещата оставя най-сериозни шансовете именно на столичани за спечелването на титлата в Испания.

Считано към настоящия момент "дюшекчиите" са с актив от точно 80 пункта.

Вторият във временното класиране Барселона е със 76, третият Реал (Мадрид) със 75, а четвъртият Севиля със 74.

Диего Симеоне: Сезонът е страхотен, четири отбора се стремят към титлата

Симеоне: Сезонът е страхотен, четири отбора се стремят към титлата

"През първото полувреме бяхме страхотни"

Всичко това обаче е при уговорката, че Реал е с мач по-малко от останалите претенденти. Именно това прави "сметките" доста трудни за изчисляване, като гостуването на "галактикос" на Гранада може да заличи част от въпросителните по темата.

Диего Симеоне и футболистите му държат съдбата на титлата в свои ръце - ако спечелят всичките си мачове до края, няма как да бъдат изпреварени нито от Реал, нито от Барселона.

И първата от последните три стъпки към върха вече бе направена.

Снимка 530612

Източник: Twitter

"Дюшекчиите" се завърнаха на свой терен след три поредни гостувания, а гостите от Сан Себастиан бяха амбицирани да удържат петото място, което да им гарантира място в Лига Европа през новия сезон.

От състава на Атлетико за двубоя отпадна Тома Лемар, заменен заради контузия в дербито с Барселона.

Домакините натрупаха сериозен аванс още преди почивката тази вечер.

Те излязоха напред в резултата след 16 минути игра, когато Караско даде заслужена преднина на състава си.

Снимка 530614

Дванадесет по-късно и Анхел Кореа беше точен, увеличавайки преднината на състава си.

Снимка 530613

Мачът бе под номер 500 за клубната легенда Коке, който бе с основен принос за бързото придвижване на кълбото между отделните линии на играта.

Снимка 530611

Седем минути преди последния сигнал Игор Зубелдиа накара Симеоне и компания да потръпнат, вкарвайки за 2:1, но нова промяна в резултата нямаше и Атлетико се поздрави с безценните три точки, добавени към актива на тима в таблицата с подреждането.

Два кръга преди края на битката в Ла Лига, а все още всичко може да се случи... Спорът за титлата остава открит!

Зинедин Зидан: Не бих казал, че сезонът ни е слаб