Атлетико (Мадрид) записа много важна победа с 1:0 в днешното си гостуване на Райо Валекано в двубой от 24-ия кръг в Примера дивисион.

През първото полувреме, домакините бяха по-дейният отбор на терена, но "дюшекчиите" също имаха добра възможност за гол и то още на самия старт на срещата. Още във втората минута, Саул скочи най-високо и успя да засече топката, но тя прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута, Раул Де Томас достигна до подаване, което премина през защитата на гостите, и веднага стреля към вратата, но Ян Облак спаси без проблем. Десет минути по-късно, отново Де Томас бе в центъра на събитията. Соловата му акция завърши с прецизен удар, насочвайки кълбото под напречната греда, но вратарят на Атлети бе на висота и изби.

Снимка 406958

Източник: БГНЕС

Малко преди края на първото полувреме, Раул Де Томас за пореден път притесняваше защитата на мадридчани. Той успя да засече центриране в наказателното поле и с глава отигра, но топката премина встрани от левия стълб.

Второто полувреме бе далеч по-слабо и за двата отбора. но въпреки това "дюшекчиите" успяха да достигнат до много важно попадение. В 74-ата минута, Алваро Мората пусна пас към Антоан Гризман, който не остави никакви шансове на Димитриевски - 1:0.

Снимка 406957

След тази победа, Атлетико (Мадрид) временно се настани на второто място в испанската Ла Лига с актив от 47 точки, докато третия Реал тепърва трябва да изиграе своя мач от кръга и има 45 пункта. Барселона пък е с 51 на върха.