Атлетико (Мадрид) остава на върха в класирането на испанското футболно първенство.

Преднината на "дюшекчиите" пред градския съперник Реал (Мадрид) обаче възлиза на само една точка.

Това стана възможно след третото равенство, което футболистите на Диего Симеоне записаха в последните си 6 срещи от шампионата.

Снимка 526601

Източник: Twitter

Този път Атлетико не успя да се наложи над домакините си от Реал Бетис.

Двубоят приключи при резултат 1:1, като за домакините се разписа Кристиан Тейо, а за гостите точен беше Яник Перейра Караско.

Снимка 526599

И двата гола паднаха през първото полувреме и дори бяха реализирани още в рамките на откриващите 20 минути от двубоя.

В петата минута Караско даде предимство на тима си, на доста ранен етап от сблъсъка. Атлетико заложи на предпазливостта в минутите до почивката, но това не се оказа правилната стратегия.

В 20-ата минута Тейо изравни, като отпразнува по специален начин попадението си. Той обаче така и не разясни какво искаше да покаже с жеста, който направи с дясната си ръка.

Снимка 526600

След почивката сблъсъкът стана почти изцяло тактически и това отне от емоцията и позитивите на срещата.

В самия край на мача Кореа можеше да реши всичко в мача, но вратарят на съперника спаси по чудесен начин. Последва нов опит на същия футболист на столичани, но за втори път Клаудио Браво го неутрализира успешно.

Жоао Феликс пък получи контузия и беше заменен принудително.

Снимка 526602

Победител в мача нямаше, а Атлетико разполага с вече 67 точки на първото място в подреждането.

Реал Бетис се изравни с Реал Сосиедад, като двата тима имат по 47 пункта, в борбата за място в "европейския" Топ 6 на класирането.