Шампионът на Испания - Атлетико (Мадрид), имаше поредната бурна вечер на своя "Уанда Метрополитано". В уникално градско дерби срещу Хетафе, "рохибланкос" излязоха крайни победители с резултат 4:3! При това шест от попаденията паднаха преди почивката! В герой за Атлети се превърна бранителят Марио Ермосо, подсигурил безценния триумф след гол в добавеното време. Нужно е да отбележим, че домакините играеха и с човек по-малко от 58-ата минута.

Райо Валекано - Осасуна 0:3 в Ла Лига

И гордите памплонци се възползваха от кризата в Райо

Осасуна разби домакините с 3:0

"Дюшекчиите" се завърнаха в Топ 4, измествайки временно Барселона. Серията от три мача без поражение на Хетафе пък беше приключена, като хората на Кике Санчес Флорес са 15-ти.

Снимка 563390

Източник: EPA/БГНЕС

Уникалното шоу на "Уанда Метрополитано" стартира с дузпа за домакините още в 9-ата минута. Луис Суарес обаче не успя да спечели индивидуалната битка с Давид Сориа.

Грешката на уругваеца бе поправена от Анхел Кореа, който този път бе попаднал сред титулярите на Чоло Симеоне и не пропусна да му се отблагодари с гол в мрежата на градския опонент.

Ситуацията за "рохибланкос" стана още по-добра, след като Матеуш Куня получи извеждащ пас и сам срещу вратаря отбеляза майсторски в долния ляв ъгъл.

Виляреал и Реал (Мадрид) отново завършиха наравно 0:0

Виляреал и Реал (Мадрид) не си вкараха след три греди и големи пропуски

Интересен мач, макар и без голове

Оттук до края на полувремето, шампионът на Испания се срина. Буквално. За десетина минути, Хетафе стигна до пълния обрат. Борха Майорал намали изоставането на своя тим с попадение в 31-ата. Шест по-късно футболист на Атлети игра с ръка в наказателното си поле и логично беше отсъдена дузпа, отбелязана точно от Енес Юнал.

Снимка 563389

Реферът Бангоечеа обаче не спря с дузпите, като за втори път отсъди 11-метров удар за гостите. Енес Юнал отново не трепна срещу Облак и направи 2:3.

И когато възпитаниците на Кике Санчес Флорес мислеха, че вече самочувствието на "дюшекчиите" е потъпкано, гол с глава на Анхел Кореа затвори лудото първо полувреме при резултат 3:3.

Устремът на Атлетико (Мадрид) някъде поспря в 58-ата минута, след като Фелипе сътвори ужасяващо влизане, оставило домакините с човек по-малко на терена повече от половин час.

Снимка 563388

Типично за мач на Атлети, голямата драма настъпи в последния възможен миг. Чоло Симеоне започна да скача от радост, след като неговите момчета го зарадваха с победен гол в 91-ата. Стефан Савич беше на далечна греда при центриране от фаул и свали за застаналия малко пред голлинията Марио Ермосо. Фланговият защитник демонстрира акробатика и със странична ножица сложи подобаващ финал на този емоционален мач.

Селта и Кадис завършиха наравно 0:0