Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители:

Удар на Меси от пряк свободен удар попада в ръцете на Облак.

Удар на Суарес минава над вратата.

88′

Нова отлична възможност за Барселона. Деулофеу поде контраатака, топката попадна в Андре Гомеш, който пусна за Суарес, но уругваецът не успя да засече топката във вратата и кълбото излезе в аут.

82′

ГООООЛ!!! Луис Суарес изравни резултата! Уругваецът засече с глава отлично центриране на Сержи Роберто.

79′

Жерар Деулофеу намери Луис Суарес в наказателното поле, който не успя да преодолее Облак.

78′

Паулиньо заменя Ракитич.

73′

Андре Гомеш опита удар, който минава над вратата.

73′

Томас Партей влиза на мястото на Яник Ферейра-Караско.

71′

Меси пропуска отлична възможност за изравнителен гол. Аржентинецът напредна в наказателното поле на домакините и нанесе удар, който мина встрани от дясната греда на Облак.

Снимка 317911

66′

Суарес получи топката в наказателното поле и чукна топката към Лео Меси, който намери коридор за стрелба, но Облак улови.

62′

Жерар Деулофеу заменя Андрес Иниеста.

61′

Сержи Роберто влиза вместо Нелсон Семедо.

58′

Гайтан влиза на мястото на Корея.

57′

ГРЕДА!!! Лионел Меси нацели страничния стълб след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Снимка 317910

55′

Отлична намеса на Облак при удар на Луис Суарес.

53′

Антоан Гризман бе изведен на стрелкова позиция, но ъгълът бе малък и прати топката в аут.

47′

Добра комбинация между Коке и Ферейра-Караско завърши с удар на белгиеца, който обаче не затрудни Тер Щеген.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

Снимка 317904

Източник: Twitter

45′

Жълт картон за Иван Ракитич

39′

Иниеста намери Луис Суарес в наказателното поле, уругваецът се обърна и нанесе удар, но Стефан Савич с брилянтна намеса изби топката.

32′

Опасно центриране на Меси от пряк свободен удар, но Суарес и Пике се разминават с топката в наказателното поле.

21′

ГОООЛ ЗА АТЛЕТИКО (МАДРИД)! Саул Нигес бележи. Халфът получи топката от Ферейра-Караско пред наказателното поле и с прецизен удар откри резултата.

13′

Жълт картон за Габи.

9′

Антоан Гризман навърза няколко бранители на Барселона и се озова на добра позиция за стрелба, но ударът му бе избит с крак от Тер Щеген.

Снимка 317903

8′

Анхел Кореа овладя топката след грешка на Иниеста. Аржентинецът пусна към Гризман, който без забавяне нанесе удар, но Тер Щеген се намеси добре и изби в корнер.

3′

Далечен удар на Иниеста - право в ръцете на Облак.

2′

Барселона можеше да открие резултата след 30 секунди игра. Меси направи двойно със Суарес и се озова на отлична ситуация, но ударът му бе блокиран от Фелипе Луиш.

1′

9. Фернандо Торес 6. Денис Суарес

Атлетико (Мадрид) се изправя срещу Барселона в дербито на 8-ия кръг в Ла Лига. Сблъсъкът на "Уанда Метрополитано" е тази вечер от 21,45 часа.

"Каталунците" пристигат в столицата с пълен актив от 21 точки след 7 победи в 7 мача. Тимът на Ернесто Валверде е в серия от 5 победи в последните 6 срещи като гости на "дюшекчиите" във всички турнири. Извън групата за двубоя остана Алейш Видал.  С дълготрайни контузии са Усман Дембеле и Рафиня.

Атлетико все още няма поражение от началото на кампанията, но регистрира 3 равенства. Звездата на мадридчани Антоан Гризман се разписа във всеки един мач на новия стадион на тима.

На срещата се очакват 68 000 зрители  с испански флагове, които да скандират "Viva Espana" ("Да живее Испания!").

Атлетико - Барселона или Мадрид - Каталуния?