Отборът на Атлетико Мадрид постигна нова победа в Испания, след като успя да се наложи с 2:1 над състава на Валядолид като домакин в двубой от петия кръг на Примера Дивисион.

След едно равенство на старта и четири поредни успеха, "дюшекчиите" имат шанс да се доближат само на две точки от лидера Барселона, ако спечелят отложения си за сряда мач срещу Бетис.

Диего Годин откри за Атлетико в 30-ата минута, а Радамел Фалкао удвои от дузпа в 45-ата. Буено върна един гол десет минути след почивката, но до края футболистите на Диего Симеоне успяха да задържат преднината си.

"Дюшекчиите" разполагат с 10 точки и заемат трето място във временото класиране, като пред тях са само Барса (15) и Майорка (11), но столичани имат мач по-малко.  След силното начало и двете поредни победи, Валядолид на свой ред допусна трета поредна загуба и е 10-ти с 6 пункта.