Атлетик (Билбао) съумя да измъкне победа с 2:1 като домакин на закъсалия Сарагоса. С успеха баските събраха 22 точки, но си остават в средата на класирането. Реал Сарагоса пък си остава твърдо на последното място в Примера, където и ще зимува.

Всичко започна отлично за домакините на „Сан Мамес", които поведоха чрез Сусаета още в 7-ата минута. Хавиер Мартинес обаче направи дузпа за гостите в 21-ата, а в добавка получи и червен картон.

Леонардо Понцио вкара от бялата точка и  даде надежди на гостите за нещо повече от поредна загуба.

Коравият тим на домакините обаче се държеше здраво и не допусна втори гол до почивката. След нея Атлетик заигра още по-спокойно, до 70-ата мин, когато Ланцаро също бе изгонен и численото равенство на терена бе възстановено.

Баските съзряха шанса и натиснаха. В крайна сметка Гайска Токеро се разписа в 87-ата мин и остави трите точки в Билбао.