Атлетик Билбао гледа вече към четвъртфиналите за купата на Краля на Испания, след като постигна победа с 4:2 при гостуването си на Селта Виго в първата среща. Баските на практика обезсмислиха реванша. Галисийците продължават лошата серия от загуби.

Атлетик поведе в резултата в 5-та минута, когато Адурис центрира от фаул в наказателното поле на Селта, където на втора греда Микел Сан Хосе засече топката с глава и я изпрати във вратата на Бланко. Селта успя да изравни резултата в 11-та минута след гол на Алекс Лопес. Баските отново излязоха напред в резултата след гола на Адурис в 15-та минута.

През второто полувре Селта успя отново да изравни след попадение на Чарлес в 54-та минута, но нова грешка в отбраната на домакините позволи на Сусаета да вкара за 3:2.

Последните минути бяха особено тежки за отбора на Селта. Първо в 71-та минута Костас бе изгонен за втори жълт картон, а в 87-та минута Атлетик получи правото да изпълни дузпа, която бе реализирана от Адурис.

Така баските взеха добър аванс преди реванша на стадион „Сан Мамес“.

Малага също взе добър аванс от два чисти гола след победа с 2:0 при домакинството си над Леванте.

Домакините поведоха в резултата в 15-та минута след гол на Хуанпи. Вторият гол за Малага в срещата падна в 78-та минута, а негов автор бе Орта. До края на срещата Малага успя да задържи аванса си от два гола, а Гийермо Очоа направи още няколко важни намеси, за да запази вратата си суха.