Сарагоса направи важна крачка към оставане в Примера. Арагонците победиха с 2:0 у дома Атлетик (Билбао).

Баските, които през седмицата се класираха за финала в Лига Европа, явно бяха попрекалили с празнуването и едва ли не, бяха излезли с вратовръзките от официалния купон, който си бяха стегнали през седмицата. Напълно логично на отношението си, хората на Марсело Биелса загубиха срещу мотивираните домакини.

Ориол изведе Сарагоса напред след половин час игра, а Апоньо реши на практика мача с нов гол малко след почивката.

След загубата Атлетик сякаш пропиля шансовете си за четвъртото място и класиране в Шампионската ллига следващия сезон. Баските са на 4 точки зад Леванте и Малага, като последните са и с мач по-малко.

Сарагоса пък е на 4 пункта от спасението 3 кръга преди края, като спасението все още остава възможно.