Барселона продължава с изкачването си в Ла Лига. Тази вечер "блаугранас" постигнаха успех при гостуването си на винаги трудния съперник Атлетик (Билбао) - 3:2. Каталунците рано се озоваха в ролята на изоставащи след попадение на Иняки Уилямс в третата минута. След това обаче Лео Меси взе нещата в свои ръце и след два негови гола и един такъв на Педри, "лос кулес" подсигуриха пълния комплект точки. Не им попречи и късният точен изстрел на Муниаин, оформил само крайния резултат.

750 за Меси

750 за Меси

Аржентинецът се отличи с асистенция

Барселона вече се намира на третата позиция с 31 пункта. Лидерът Атлетико (Мадрид) е с 38 точки. Атлетик е девети, като загубата днес беляза и официалния дебют на новия им наставник Марселиньо Гарсия Торал.

Снимка 512620

Източник: EPA/БГНЕС

Празните трибуни на "Сан Мамес" "ликуваха" още в третата минута, когато домакините съумяха да открият резултата. "Лъвовете" организираха бърза контраатака, която получи необходимата острота с паса на Раул Гарсия към "светкавицата" Иняки Уилямс. Лидерът на домакините елегантно финтира съперник, след което насочи в далечния ъгъл на Тер Стеген.

Отговорът на Барса не закъсня и в седмата минута Сержиньо Дест си отвори отлично пространство за стрелба. Стремежите му обаче бяха охладени от добрата намеса на Унай Симон.

Антоан Гризман иска да си спечели приятели в съблекалнята на Барселона

Чувства се самотен

Нищо обаче не спаси баските в 14-ата минута. Лео Меси центрира топката на далечната греда за Де Йонг. Стражът на Атлетик Симон увисна доста комично, а това позволи на нидерландеца да комбинира с Педри, който нямаше как да сгреши на празна врата.

В 32-ата минута новият наставник на Билбао - Марселиньо Гарсия Торал бе принуден да извършва смяна, след като Юри Берчиче се контузи и на негово място се появи Микел Балензиага.

Барселона се оттегли на почивката като лидер, след втори гол в 38-ата минута. Педри спечели симпатиите на своя велик колега Лео Меси, след като младокът матира отбраната на Атлетик след пас с пета за Ла Пулга. Той не чакаше друга покана и без особени затруднения сътвори пълния обрат.

След паузата "блаугранас" поеха контрол на събитията и след отменен гол на Меси и негов удар в гредата, аржентинския маестро дочака мига, в който да ликува за 1:3. №10 демонстрира добра комуникация и с Антоан Гризман. Французинът го намери в близост до вратата на Атлетик, а Лео реализира с мощен шут под гредата.

Големият лидер на Барселона продължи да бъде под пара, но в 72-ата отново негов шут срещна страничната греда.

Барселона остава без нови попълнения през зимата

Каталунците искат трима за без пари, но след половин година

В самия край надеждата отново озари редиците на Билбао. Меси сбърка свое подаване и даде шанс за бърза контра на Атлетик. Беренгер намери Муниаин, който с красив шут от границата на наказателното поле фиксира крайното 2:3. За повече баските нямаха както време, така и необходимите голови възможности.

Снимка 512621

В следващия кръг на Барселона предстои трудно гостуване на Гранада. Атлетик (Билбао) пък има визита на лидера Атлетико (Мадрид).

АТЛЕТИК БИЛБАО - БАРСЕЛОНА 2:3

1:0 Уилямс (3"), 1:1 Педри (14"), 1:2 Меси (38"), 1:3 Меси (62"), 2:3 Муниаин (90")