Атлетик (Билбао) продължи победната си серия срещу грандовете в испанското първенство по футбол, след като баските победиха по изключително драматичен начин Валенсия с 3:2 у дома в среща от 19-ия кръг.

Победата, втора поредна след впечатляващ успех като гост над Атлетико (Мадрид) в 18-ия кръг, изкачи Атлетик на девето място във временното класиране след лошия старт на шампионата през есента. С 34 точки на четвъртото място продължава да бъде Валенсия, но "прилепите" вече имат само точка преднина пред петия Виляреал, победил по-рано през деня Майорка с 2:0.

Давид Вия даде начало на резултатното първо полувреме с гол за 1:0 в полза на гостите във 2-aта минута, но Игор Габилондо изравни четвърт час по-късно. Ветеранът Фернандо Мориентес обаче върна преднината на Валенсия в в 30-aта минута, но домакините от Билбао стигнаха до ново равенство чрез Хавиер Мартинес четири минути преди почивката.

През второто полувреме двата отбора не рискуваха точката до 90-aта минута, когато Мануел Фернандеш, получил жълт картон 10 минути по-рано, фаулира Хавиер Мартинес в наказателното си поле. Реферът показа втори жълт картон на Фернандеш, а от бялата точка голмайсторът на Атлетик и испански национал Фернандо Йоренте донесе победата на отбора си.

АТЛЕТИК Б - ВАЛЕНСИЯ 3:2