Атлетик (Билбао) постигна втората си победа от началото на Ла Лига. "Лъвовете" спечелиха битката на дъното срещу Леванте с 2:0 и по този начин се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Двубоят на "Сан Мамес" бе доста равностоен, като всичко се реши в последните 20 минути на втората част. Момчетата на Гайзка Гаритано поведоха в 68-ата, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Алекс Беренгер.

Хетафе шокира Барселона и се изравни с лидерите в класирането на Ла Лига

Отборът нямаше победа над този съперник от далечната 2011 година насам

Крилото демонстрира непримиримост при подаване в полето на съперника, пребори се с Постиго и с диагонален шут матира Руис Охеда. Устремът на "червено-белите" бе показателен и малко след това вкараха ново попадение, което обаче беше отменено от ВАР заради засада.

Все пак нещата си дойдоха на мястото в 79-ата минута, когато Иняки Уилямс подпечата победата за баските. Морсийо направи отличен пробив, завършил с остро подаване, успоредно на голлинията. Кълбото премина през редица играчи на Леванте, за да стигне до непокрития на далечна греда Уилямс, за който бе детска игра да реализира.

Поредната загуба на Леванте в шампионата, оставя валенсианци на предпоследната позиция само с три точки. Всичко това може да доведе и до уволнението на наставника Пако Лопес. Негативната серия може да се промени в следващия кръг, когато срещу тях се изправя друг клуб, в поредица от три поражения - Селта.