Хетафе шокира един от грандовете на испанския футбол Барселона. Отборът от мадридското предградие постигна исторически успех срещу знаменития си опонент в двубой от шестия кръг на Ла Лига.

Битката на "Колисеум Алфонсо Перес" приключи с победа за домакините с 1:0.

Хайме Мата вкара единствения гол в мача, разписвайки се от дузпа след 56 минути игра.

Снимка 501123

Източник: Twitter

Срещите на Барселона в първите два кръга от първенството бяха отложени и откриващата среща за тима през новия сезон бе с Виляреал у дома. Тогава каталунците отбелязаха цели четири гола, които им бяха повече от достатъчни да вземат трите точки.

Днес те не се разписаха нито веднъж.

Тази вечер очакванията бяха Барса да се върне на победния път в шампионата, но това не се случи.

Снимка 501119

Хетафе се представя прилично в последно време. Новият сезон започна добре и в първите три кръга от него не допусна гол и загуба. Спечели и двете си домакинства преди днешното, като срещу Барселона тази тенденция беше затвърдена.

През първото полувреме един от големите длъжници за каталунците бе Антоан Гризман, който не успя да се разпише от отлична ситуация.

Снимка 501122

Дембеле така и не направи нищо съществено и с течение на срещата бе заменен, а Меси получи лакът в лицето, но главния съдия не реагира, като дори не отсъди нарушение на правилата.

Все пак на почивката той поднесе извиненията си на аржентинеца, както личеше от телевизионните кадри.

Снимка 501118

През втората част каталунците вдигнаха оборотите, но вместо те да отбележат попадение, получиха такова. То бе отбелязано от Хайме Мата от дузпа, присъдена за фаул на Де Йонг.

Финалният щурм на Барселона не даде резултат и "блаугранас" си тръгнаха от стадиона победени.

Хетафе нямаше успех над Барселона от далечната 2011 година насам, когато победи у дома с 1:0.