Атлетик Билбао се наложи с 4:2 над Валядолид в последния мач от 20-я кръг в Примера дивисион, и отново задмина Виляреал на четвъртото място.

Въпреки че домакините имаха превъзходство през целия мач, те изстрадаха победата си. Чак до 65-ата мин. Валядолид бе напред в резултата след гол на Оскар Гонсалес. Атлетик направи обрат в края на мача. Първо Гомес Перес Ибай изравни, а в 75-ата мин. Оскар изведе гостите напред.

Голът на успокоението вкара Ибай в 82-та минута. В последните минути двата отбора си размениха по един гол чрез Андер Ерера и Валдет Рама.

Така Атлетик остава непобеден на своя стадион през този сезон и събра 39 точки с две повече от Виляреал, в спора за четвъртото място. Валядолид продължава да бъде в зоната на изпадащите, с 16 точки, на три зад Алмерия и Селта Виго.