Атлетик (Билбао) победи като гост Елче с 4:1 в среща от петия кръг на испанската Ла Лига и се изкачи на четвърто място в класирането. Отборът на Ернесто Валверде постигна едва втория си успех като гост на Елче в първенството след май 2015 година.

Играчите на Атлетик вкараха и четирите попадения през първите 45 минути. Автогол на Николас Фернандес от Елче откри резултата в 9-ата минута. Аржентинецът не успя да се справи със страхотното центриране на Алекс Беренгер с левия крак и прати топката в собствената си врата.

Пет минути по-късно Ойхан Сансет се разписа от дузпа, след като реферът Марио Мелеро посочи точката за нарушение срещу Нико Уилямс.

В 22-ата минута Уилямс направи 3:0, а в 44-ата Беренгер реализира четвъртото попадение.

За тима на Елче, който е предпоследен в класирането и още няма победа от началото на сезона, Езекиел Понсе вкара почетен гол в 59-ата минута.

Реал (Мадрид) - Майорка 4:1 в мач от Ла Лига