Реал (Мадрид) не спира да диша във врата на временния лидер в Ла Лига - Барселона. "Кралете" отново са на три точки от вечния си опонент, след като надвиха Атлетик (Билбао) с 2:0 в късния неделен двубой от програмата на испанския шампионат.

Селекцията на Карло Анчелоти демонстрира добра реакция след тежката загуба от Барса за Суперкупата и неубедителното донякъде представяне срещу Вилареал за Купата на Краля. "Лос меренгес" изиграха стратегически правилно гостуването си на "Сан Мамес" и заслужено се поздравиха с победа №13 от началото на кампанията.

Елче - Осасуна 1:1 в мач от Ла Лига

Елче ще продължи да си мечтае за победа в Ла Лига

Последният в Ла Лига не победи и Осасуна

Резултатът за Реал беше открит от обичайния заподозрян Карим Бензема в 24-ата минута. Носителят на "Златната топка" реализира гол-шедьовър, след като отиграна топка с глава от Асенсио остана в ничие владение, а нападателят бързо се дръпна назад, за да отправи вълшебен шут от воле с левия крак.

В 77-ата минута баските имаха кратки мигове на радост, тъй като попадението на Иняки Уилямс не бе отчетено заради засада.

Снимка 603375

Източник: EPA/БГНЕС

Реал фиксира своя успех в заветните акорди на двубоя, когато домакините от Атлети вече бяха изцяло ангажирани с представянето си в офанзивен план. Родриго разигра отлично с Валверде, а след това бразилецът върна на границата на наказателното поле за Тони Кроос. Германецът отправи безкрайно прецизен снаряд, намерил долния десен ъгъл на Унай Симон.

В следващия кръг Атлетик (Билбао) се изправя срещу Селта, докато Реал (Мадрид) приема на свой терен третия Реал Сосиедад.

Барселона - Хетафе 1:0 в мач от Ла Лига

Този път зрелище нямаше - Барса с пестеливо 1:0 срещу Хетафе

Каталунците дръпнаха с шест точки на Реал (Мадрид)