Отборът на Атлетик (Билбао) разочарова госта си Валенсия, в сблъсъка между двата тима от 26-ия кръг на испанското футболно първенство.

"Прилепите" водеха в резултата през по-голямата част от мача, но в крайна сметка допуснаха изравняване, което със сигурност ще повлияе негативно на състава и спортно-техническото ръководство, предвид безмилостната битка, която води отборът за намиране на място сред позициите в таблицата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Жофри Кондогбия откри резултата след 23 минути игра, давайки по-скоро заслужен аванс на гостите, с оглед случващото се на терена.

Снимка 309807

Девет минути преди почивката щатният голмайстор на домакините Ариц Адурис пропиля възможност да се разпише от бялата точка, като това бе първи подобен пропуск за него от доста време насам.

Равенството все пак беше възстановено 4 минути след паузата, когато Оскар Де Маркос вкара за оказалото се и крайно 1:1.

Снимка 342854

Така в класирането Валенсия остава под номер 4, на точка зад третия Реал (Мадрид).

Атлетик е 12-и, но е на по-малко от 10 пункта зад зоната с тимовете, получаващи право на участие в Европа.