Отборът на Атлетик (Билбао) продължава с възходящото си представяне под ръководството на Гайзка Гаритано.

Тази вечер "лъвовете" напомниха за своята класа и удариха третия във временното класиране Севиля с 2:0. По този начин баските се отдалечиха на три пункта от опасната зона, възползвайки се максимално от грешките на конкурентите в битката за оцеляване. Нужно е да се отбележи, че "червено-белите" вече са в серия от пет мача без загуба в Примера.

Снимка 399936

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят на "Сан Мамес" се разви отлично за домакините, които поведоха след 22 минути игра. Кордоба комбинира бързо с Иняки Уилямс, който навлезе в полето на Севиля, рязко смени посоката срещу Симон Кяер, а след това прати истинска бомба в горния ляв ъгъл на Вацлик.

Хетафе спечели гостуването си на Виляреал с 2:1

"Жълтата подводница" стремглаво върви към дъното

Домакините загубиха с 1:2, изпуснаха дузпа в последната минута на мача

Гостите можеха да изравнят още в 32-ата минута, но крехката преднина на баските беше запазена от отличния Яго Ерерин, намесил се решително при удар на Пабло Сарабия.

Устремът на андалусци в търсене на позитивен резултат продължи и след паузата. Голмайсторът им Андре Силва отправи мощна бомба, но и тя не съумя да матира стабилния днес вратар на домакините в 74-ата минута.

Атлетико (Мадрид) победи Леванте с 1:0

Гол от дузпа донесе трите точки за Атлетико срещу Леванте

Гол на Гризман от дузпа реши всичко в срещата

Атлетик подпечата своя успех шест минути преди края, когато Иняки Уилямс реализира втори гол. Юношата на клуба за пореден път демонстрира своята скорост, като мина на парад през тромавата севилска отбрана, финтира и Вацлик, за да може миг по-късно да оформи крайното 2:0.

Снимка 399937

В следващия кръг Билбао ще търси точки и при важното си гостуване на Виляреал. Севиля пък има още едно тежко гостуване - този път на Реал (Мадрид).

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - СЕВИЛЯ 2:0

1:0 Уилямс (23"), 2:0 Уилямс (83")

СТАДИОН: "Сан Мамес"

СЪДИЯ: П. Фуертес

АТЛЕТИК: Ерерин, Берчиче, Мартинес, Алварес, Капа, Бенят, Гарсия, Кордоба, Муниаин, Де Маркос, Уилямс (резерви: Симон, Балензиага, Гурузета, Ибай, Нунес, Сан Хосе, Сусаета)

СЕВИЛЯ: Вацлик, Гнанон, Кяер, Гомес, Навас, Банега, Меса, Ескудеро, Сарабия, Бен Йедер, Силва (резерви: Сориано, Амаду, Ел Хадади, Хил, Меркадо, Промес, Видал)

Жирона и Алавес не се победиха - 1:1