Отборите на Атлетик (Билбао) и Виляреал не се победиха в късния неделен двубой от програмата на Примера Дивисион - 1:1.

Всички попадения в срещата на "Сан Мамес" паднаха през първото полувреме. Гостите откриха резултата чрез своя централен нападател Морено в 16-ата минута. Tаранът дебнеше извън границите на наказателното поле, като засече лошо отбита топка за 0:1.

Леванте шокира Атлетико в Мадрид

Загуба номер 2 през сезона за "дюшекчиите"

Минута преди паузата, Алекс Беренгер възстанови равенството. Иняки Уилямс се бе оказал на опасна позиция до близката греда и някак си успя да продължи за гореспоменатия, който с риск от контузия, довкара коженото кълбо в мрежата на валенсианци.

През второто полувреме Атлетик можеше да се поздрави и с пълния обрат, но Серхио Асенхо отрази по блестящ начин удар с глава на Иняки Уилямс.

Трудна, но ценна победа за Реал (Мадрид) срещу Валядолид

"Кралете" се наложиха с 1:0

Виляреал се намира на шесто място във временното класиране с 37 точки, но вече е в сериозна поредица от мачове без победа. "Жълтата подводница" е рекордьор по равни мачове - цели 13 в елита. Билбао е на десето място с 29 пункта.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - ВИЛЯРЕАЛ 1:1

0:1 Морено (16"), 1:1 Беренгер (44")